Luxusné obleky tej najvyššej kvality
Obleky anglických aristokratov v tradičnom štýle Savile Row

Ponúka jedine Christian Barret.


Naše obleky na mieru

Obleky na mieru predstavujú tú najvyššiu kvalitu, ktorú vám neposkytne nikto iný na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku či v Poľsku. Každý oblek Christian Barret vzniká počas 50 hodín ručnej práce a podľa 21 presne dodržiavaných zásad Savile Row Style.

Šijeme pre ľudí, ktorí majú najvyššie nároky a disponujeme najväčšou expertízou na Slovensku. Každý zákazník odchádza spokojný – a samozrejme všetkých osobne poznáme.


Proces výroby obleku Christian Barret

Od prvého pohľadu, cez vášeň, až po lásku na celý život.

1

Dohodnutie termínu

Dohodnutie termínu stretnutia, na ktorom vyberieme strih, materiál a zároveň vezmeme Vaše miery.

2

Výber typov oblečenia

S klientom preberieme jeho potreby a zisťujeme, na aké príležitosti oblečenie potrebuje.

3

Otázky o používaní obleku

Na základe základných otázok typu: “na aký účel potrebujete oblečenie, kde všade ho budete nosiť?” s klientom prídeme na to, že chce napríklad jedno casual sako, ktoré bude prechodné, jeden pracovný oblek a do saka a do obleku chce po 2 košele, čiže spolu 4 ks.

4

Typológia vs. materiály

Podľa vzhľadu klienta, farby očí, farby pleti a farby vlasov stanovíme, či je letný alebo zimný typ. Táto informácia je klientovi podaná s tým, že podľa jeho typológie budeme vyberať farebnosť všetkých materiálov a budeme ladiť aj všetky materiály spolu.

5

Farby a vzory

Zistíme od klienta, aké farby sa mu páčia a stanovíme si, aký vzor látok uprednostňuje – káro, prúžky, čistá farba a pod.

6

Finálny výber materiálov a farieb

Na základe toho, mu vyberieme vzorkovníky, v ktorých sa spomínané látky a materiály nachádzajú a spoločne s klientom prechádzame rôzne materiály, povrchové úpravy, vzory a funkčnosť látok.

7

Budget vs. predstava

Následne, podľa klientom určeného budgetu, stanovíme materiály, ktoré chce mať použité na obleku, na saku a ktoré korenšpondujú s jeho typológiou a zároveň so všetkými požiadavkami.

8

Detaily

Potom s klientom vyberáme štýl a vypracovanie detailu na obleku a saku samostatne. Vyberie si napríklad jednoradové sako na zapínanie, na dva gombíky s úzkou fazónou. Následne vyberáme, či majú byť vrecká na saku rovné, alebo skosené. Potom zistíme požiadavky ohľadom štepovania, či chce mať sako prešívané a podobne.

9

Casual

Podobne prejdeme s klientom aj casual sako.

10

Podšívky a lemovanie

Ďalej s klientom zladíme podšívky do saka a do obleku a zvolíme farby lemovania.

11

Všetko starostlivo zapisujeme

Všetky tieto kroky poradca preberá s klientom a zároveň zapisuje detaily a požiadavky klienta do karty klienta, ktorá sa u nás eviduje pre jeho ďalšie potreby.

12

Štýl košele

Ako ďalší krok vyberieme štýl, typ a dizajn košiel a adekvátne k vybraným materiálom obleku vyberáme aj vzor látok košieľ podľa vzorkovníkov.

13

Meranie

Následne klienta zmeriame. Zoberieme celkom 26 mier a zároveň zistíme nerovnosti na postave, akými sú napríklad nižšie plece, väčší obvod ruky, alebo kratšie chodidlo. Zároveň zisťujeme návyky klienta spojené s nosením predmetov, ako sú kľúče od auta, telefón, peňaženka a podobne. Proces brania mier klienta trvá cca 2 minúty.

14

Stanovenie harmonogramu

Po celom tomto procese klienta informujeme o ďalšom priebehu a stanovíme časový harmonogram prvej skúšky, druhej skúšky a úplného dokončenia. Celé toto prvé stretnutie môže trvať od 30 minút pri klientoch, ktorí si nechajú poradiť všetky detaily obleku, farbu aj materiál, až do 4 hodín podľa náročnosti klienta a podľa jeho ochoty sa hrať s materiálmi a detailami a samozrejme aj podľa toho, aký objem oblekov nakupuje.

15

Výber detailov a doplnkov

Klientovi tiež povieme, že pri konečnom odovzdaní produktu, vyberieme doplnky ako je šatka do vrecka, šál, alebo kravata a manžetové gombíky.

16

Úhrada zálohy za šitie

Na konieci stretnutia klienta požiadame o úhradu zálohy za šitie, nakoľko sa jedná o odev, ktorý je výlučne pre neho a ním vybraného materiálu a keby odstúpil, tak ho ďalej nevieme predať.

17

Zálohová faktúra

Klientovi je do 24 hodín zaslaná zálohová faktúra na 50 percent z celkovej ceny objednávky.

18

Objednanie látok

Ďalšia fáza po úhrade zálohy bude objednanie látok a zadanie všetkých požiadaviek do výroby.

19

Prvá skúška

Prvá skúška s klientom bude cca za 14 pracovných dní, od dňa uhradenia zálohy klientom.

20

Vyšpendlenie

Na prvej skúške donesieme klientovi surový nedošitý oblek, ktorý na ňom “vyšpendlíme”. Na klientovej postave priamo dotvárame úpravy na obleku tak, aby mu oblek dokonale sedel. Celé stretnutie prebieha cca 40 minút (opäť závisí od rozsahu objednávky) a klient určí dĺžku a šírku saka, nohavíc, rukávov a to celé tak, aby sa cítil príjemne.

21

Dohodnutie termínu

Na tomto stretnutí s klientom dohadujeme ďalší termín, a to je odovzdanie obleku s možnosťou záverečných úprav podľa požiadaviek. Ďalší termín je stanovný o cca 7 pracovných dní.

22

Finálne zhotovenie

Pred odovzdaním produktov podľa objednávky predajca informuje klienta, že objednávka je zhotovená a klientovi sa zašle doúčtovacia faktúra za objednávku.

23

Dohodnutie predania

Po úhrade doúčtovacej platby klientom sa uskutoční stretnutie s odovzdaním produktov.

24

Odovzdanie

Na poslednom stretnutí klientovi odovzdáme obleky aj s košeľami a klient vyskúša, či je všetko v poriadku a či mu oblek sedí. Ak je všetko v poriadku, tak sa s klientom spíše odovzdávajúci protokol.